Crystal Palace kontra Brentford, wynik spotkania: 3-1

W dniu 30 grudnia na stadionie Selhurst Park odbył się mecz pomiędzy drużynami Crystal Palace i Brentford w ramach 20. kolejki angielskiej Premier League. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy wynikiem 3-1, mimo że na przerwę wynik był tylko minimalnie na korzyść Crystal Palace 2-1.

Premier League: Crystal Palace 3-1 Brentford

W niedzielnym starciu na Selhurst Park Crystal Palace wyraźnie pokonało Brentford 3-1, zapewniając sobie cenne trzy punkty. Gospodarze udowodnili swoją dominację, trzymając kontrolę nad grą przez większość spotkania.

W 2. minucie młody K. Lewis-Potter wykorzystał zamieszanie w polu karnym i skierował piłkę do siatki, dając Brentford prowadzenie 1-0. Jednak Crystal Palace szybko znalazło odpowiedź, gdy M. Olise doprowadził do wyrównania strzałem z dystansu w 14. minucie.

Znakomity moment miał miejsce w 39. minucie, gdy E. Eze popisał się ładnym golem po akcji T. Mitchella, umieszczając Crystal Palace na prowadzeniu 2-1 przed przerwą.

W drugiej połowie to Crystal Palace kontynuowało swoje natarcie, a M. Olise zdobył swoją drugą bramkę w 58. minucie, ustalając wynik na 3-1. Brentford próbowało odrobić straty, ale nie zdołało znaleźć sposobu na pokonanie defensywy gospodarzy.

Mecz zakończył się wynikiem 3-1 na korzyść Crystal Palace, co dało im pewne zwycięstwo oraz podtrzymało nadzieje kibiców na kolejne sukcesy w Premier League.

Warto zauważyć, że sędzią głównym spotkania był Robert Jones. Pierwsza połowa była pełna emocji, co znalazło odzwierciedlenie w dwóch żółtych kartkach dla gości - jedną w 45. minucie dla S. Ghoddosa. Częścią dramatu była także nierówna dyscyplina gospodarzy, lecz żadna z drużyn nie otrzymała czerwonej kartki.

Atmosfera na stadionie była niesamowita, a kibice Crystal Palace gorąco dopingowali swoją drużynę przez całą grę. Po tak wspaniałym zwycięstwie, Gospodarze mają teraz trzy trudne mecze przed sobą, z Evertonem, Arsenalem i Sheffield Utd. Z kolei dla Brentford nadchodzą potyczki z Wolves, Nottingham Forest i Tottenhamem.