Mecz między Luton oraz Brentford na obiekcie Kenilworth Road: wynik końcowy 1-5

W meczu 34. kolejki Premier League, rozegranym na Kenilworth Road, drużyna Luton spotkała się z zespołem Brentford. Mecz zakończył się zwycięstwem Brentford 5-1, po tym jak na przerwę zespół gości schodził prowadząc 2-0. Spotkanie odbyło się 20 kwietnia 2024 roku o godzinie 14:00, a relację przedstawiamy 2 dni po jego zakończeniu.

Mecz pomiędzy drużynami Luton a Brentford - Premier League Kolejka 34

W minioną środę na stadionie Kenilworth Road odbyło się starcie pomiędzy zespołami Luton i Brentford. Emocje sięgały zenitu, gdyż obie drużyny starały się zaprezentować swoje umiejętności w ramach rozgrywek Premier League.

Spotkanie zainaugurowało się błyskawicznie, gdyż już w 24. minucie Y. Wissa zdobył pierwszego gola dla gości, asystującemu B. Mbeumo. Luton próbowało odpowiedzieć, lecz to Brentford podwójnie podkręciło tempo, a Y. Wissa ponownie pokazał swoją skuteczność, trafiając do siatki w ostatnich momentach pierwszej połowy.

Po przerwie Brentford nie zwalniało tempa, a E. Pinnock w 62. minucie podwyższył prowadzenie, asystując Sergio Reguilónowi. Kolejne minuty to popis skuteczności gości, którzy kolejno trafiali do bramki rywali - K. Lewis-Potter i K. Schade zdobywając bramki w 64. oraz 86. minucie. Wynik 0-5 wydawał się być przekonujący.

Choć sytuacja nie wyglądała różowo dla Luton, w końcówce meczu L. Berry zdołał zdobyć honorowego gola dla gospodarzy, ustalając wynik na 1-5.

W trakcie meczu arbiter, Jarred Gillett, musiał pokazać kilka żółtych kartek. Na przestrzeni spotkania kartki otrzymali: Ethan Pinnock i Mikkel Damsgaard z Brentford oraz Alfie Doughty z Luton.

Po tym starciu Luton zmierzy się z zespołami Wolves, Everton oraz West Ham, natomiast Brentford czekają mecze z Everton, Fulham i Bournemouth. Po tak emocjonującym meczu, fani piłki nożnej z pewnością nie mogą się doczekać kolejnych starć w ramach Premier League.