Spotkanie Burnley vs Brentford, wynik 2-1

W dniu 16 marca 2024 roku na stadionie Turf Moor odbył się emocjonujący mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami Burnley i Brentford. Spotkanie to było częścią 29. kolejki prestiżowej Premier League. Mimo zaciętej rywalizacji, ostatecznie to gospodarze cieszyli się z zwycięstwa, pokonując rywali 2-1. Wynik na przerwę wskazywał na minimalną przewagę Burnley, która zdołała utrzymać się do końcowego gwizdka sędziego. Pamiętajmy, że od tamtego momentu minęło już ponad miesiąc.

Ważne informacje o meczu

Spotkanie pomiędzy drużynami Burnley i Brentford odbyło się na stadionie Turf Moor w ramach 29. kolejki Premier League. Mecz rozpoczął się o godzinie 15:00, a głównym arbitrem był Darren Bond z Anglii.

Wynik końcowy to 2-1 na korzyść gospodarzy, którzy zapewnili sobie cenne trzy punkty. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1-0 dla Burnley.

Sprawozdanie z meczu

Emocjonujące widowisko na Turf Moor rozpoczęło się od szybkiego ciosu gospodarzy. Już w 10. minucie J. Bruun Larsen wpisał się na listę strzelców, otwierając wynik na 1-0 dla Burnley. Brentford próbowało odpowiedzieć, ale defensywa gospodarzy była nieugięta. Niestety dla gości, w 8. minucie Sergio Reguilón ujrzał czerwoną kartkę, a Brentford musiał grać w dziesiątkę przez większość spotkania.

Druga połowa to kolejne emocje. W 62. minucie to D. Fofana zdobył bramkę dla Burnley, podwyższając prowadzenie na 2-0 po asyście W. Odoberta. Wydawało się, że gospodarze kontrolują sytuację, ale Brentford nie poddawało się. W 83. minucie K. Ajer zmniejszył straty, trafiając do siatki po asyście S. Baptiste. W kolejnych minutach goście próbowali jeszcze odrobić straty, ale ostatecznie musieli uznać wyższość Burnley.

Mecz nie obył się bez kartek. Za faule żółte kartki otrzymali Zeki Amdouni i Charlie Taylor z Burnley, a także Vitaly Janelt, Kristoffer Ajer, Ivan Toney i Shandon Baptiste z Brentford. Oprócz czerwonej kartki dla Sergio Reguilóna, goście zachowali dyscyplinę, nie dostając drugiej czerwonej kartki.

Po końcowym gwizdku Burnley cieszy się z ważnego zwycięstwa, a Brentford musi teraz skupić się na kolejnych meczach. Następne starcia dla Burnley to pojedynki z Manchester United, Newcastle i Tottenham, natomiast Brentford zmierzy się z Everton, Fulham i Bournemouth.