Na stadionie Etihad Stadium dnia 2024-02-20 19:30 miało miejsce spotkanie Manchester City vs Brentford zakończone wynikiem 1-0

W meczu 18. kolejki Premier League pomiędzy drużynami Manchester City i Brentford padł wynik 1-0 na korzyść gospodarzy. Spotkanie rozegrane zostało 6 dni temu, dokładnie w dniu 20 lutego o godzinie 19:30 na Etihad Stadium. Pomimo bramki padającej dopiero po przerwie, emocje nie brakowało przez całe 90 minut rywalizacji.

Manchester City pokonuje Brentford 1-0 po bramce Haalanda

W meczu 18. kolejki Premier League na Etihad Stadium drużyna Manchester City podejmowała gości z Brentford. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 19:30 pod arbitrażem głównego sędziego Darrena Englanda z Anglii.

Pierwsza połowa nie przyniosła bramek, choć obie drużyny starały się przełamać się w ofensywie. Gospodarze trafili w poprzeczkę po strzale Gundogana, ale na tablicy wyników nadal widniał remis 0-0.

W 71. minucie emocje sięgnęły zenitu, gdy Erling Haaland zdobył bramkę dla Manchesteru City po asyście J. Álvareza, dając swojej drużynie prowadzenie 1-0. Bramkarz Brentford nie miał szans na obronę strzału norweskiego snajpera.

Spotkanie nie obyło się bez kartek. W pierwszej połowie żółte kartki obejrzeli John Stones z Manchesteru City oraz Ben Mee z Brentfordu. Drugą żółtą widział Kyle Walker z City, a dla gości kartoniki otrzymali Yoane Wissa, Ivan Toney oraz Mark Flekken.

Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Manchesteru City 1-0 nad Brentfordem. Gospodarze utrzymali prowadzenie mimo kilku groźnych akcji gości, a skuteczność Haalanda zadecydowała o losach spotkania.

Następne mecze dla drużyny Manchester City to starcia z Luton, Manchesterem United oraz FC Copenhagen. Natomiast Brentford czekają pojedynki z West Hamem, Chelsea i Arsenalem. Kibice mogą spodziewać się kolejnych emocjonujących widowisk na angielskich boiskach.